Лесни победи за Левски и Славия в Елитната юношеска група до 19-годишна възраст

Левски продължава да бъде лидер в Елитната юношеска група (до 19 години), след като се справи без особени проблеми с Берое с 4:1 като гост.

Левски продължава да бъде лидер в Елитната юношеска група (до 19 години), след като се справи без особени проблеми с Берое с 4:1 като гост. Цветелин Тонев вкара два пъти и вече има 17 попадения от началото на сезона, а по един път във вратата на домакините се разписаха Стивън Петков и Тодор Чаворски. Така след мачовете от 27-ия кръг сините имат 64 точки, с 9 повече от Славия, като белите са и с един двубой по-малко. Литекс има два мача по-малко и има 52 точки, нареждащи го на 3-ата позиция.

Славия нямаше никакви проблеми с ЦСКА, като единствено малката радост за армейците беше, че те откриха резултата благодарение на Кристиян Петров. След това обаче славистите, които не особено убедителни тази пролет изравниха благодарение на Кирил Атанасов, а удар по диагонала на Даниел Васев направи обрата пълен.

15 минути преди края Стоян Георгиев с диагонален удар от ляво за трети път прати топката в мрежата, на накрая след центриране на Кирил Атанасов от фаул Рангел Джамбов с глава от 5 метра не улучи вратата и пропусна да забие четвърто попадение за своите.

Уникален гол за акулите вкара офанзивният им полузащитник на гостите Станислав Дрянов. 17-годишният халф, който игра с контузия, взе топката от собствената си половина близо до тъчлинията, а след това с трибъл преодоля шест играчи на Локомотив, обърна се и с левия крак търколи топката в мрежата. През второто полувреме обаче грешка на централния защитник на Черноморец Иво Чонгарски беше наказана с дузпа, от която домакините изравниха за 1:1. Съдията Светослав Джевизов пък пропусна да отстрани футболист на Локомотив, като показа жълт картон на друг играч.