Шльонск Вроцлав надви Висла (Краков) на Цветан Генков и стана шампион на Полша

Александър Тонев игра 90 минути за своя Лех (Познан), който завърши наравно като гост на Видзев Лодз

Българинът Цветан Генков изигра пълни 90 минути за своя Висла (Краков) при поражението от Шльонск Вроцлав с 0:1 в мач от последния 30-ия кръг на полското първенство. Единственото попадение в мача отбеляза Рок Елснер в 54-ата минута.

Така Висла (Краков) завършва сезона с актив от 43 точки и е на 7-ото място в крайното подреждане. Шльонск Вроцлав пък стана шампион на страната, като финишира на 1-ата позиция с 56 пункта.

Александър Тонев също изигра цял мач за Лех (Познан), а отборът на българския полузащитник завърши при нулево равенство гостуването си на Видзев Лодз. Тонев пък получи жълт картон в 70-ата минута.

Лех (Познан) завършва с 52 точки на 4-ото място в крайното подреждане, а Видзев Лодз е с 39 пункта на 10-ата позиция.