„Моряците” треснаха „мълниите” за две минути – 3:1

С два бързи гола на Капитанов Черно море нанесе 23-а загуба на изпадналия тим на Светкавица

Черно море победи с 3:1 като гост вече изпадналия тим на Светкавица в мач от предпоследния, 29-и кръг на българската „А” футболна група.

Двата отбора започнаха освободени срещата, тъй като тя бе без особено значение за всеки от тях, понеже домакините от Светкавица са наясно, че от следващия сезон ще играят в „Б” група, докато гостите от Варна вече се отказаха от амбициите си за участие в разпределението на европейските квоти.

Първи своя шанс опитаха домакините. Това стори Шоколаров, който още в началото пробва своя късмет с далечен удар, но не сполучи. Гостите отговориха с опасно центриране на Християн Попов, ала Иван Георгиев се намеси решително и запази резултата 0:0. Той обаче остана такъв до 24-ата минута, в която „моряците” поведоха с доза късмет.

Тогава Симеонов стреля отдалеч, топката рикошира в напречната греда, а после и в стража на домакините, след което влезе в мрежата му – 1:0 за Черно море.

Светкавица обаче не се примири с този резултат и в края на полувремето успя да върне гола, който получи. Две минути преди почивката Ели Маркес възстанови статуквото, след като засече центриране на Шоколаров от ъглов удар – 1:1.

Така двата състава се оттеглиха на почивка при равенство, а след нея Черно море нанесе своя удар и поведе с две попадения на Капитанов за също толкова минути. Роденият през 1992 година нападател даде преднина на своите в 59-ата минута след самостоятелен рейд, а в 61-ата направи 3:1 с хубав удар от границата на наказателното поле.

След това домакините изпаднаха в нокдаун и сякаш се примириха с 23-ото си поражение през сезона. То в крайна сметка бе фиксирано и Черно море регистрира втора поредна победа в „А” група, запазвайки деветата позиция във временното класиране.

СВЕТКАВИЦА - ЧЕРНО МОРЕ 1:3
0:1 Георгиев 24 авт.