Касъмпаша се върна в елита, Хичо се разписа в баража

Българското крило Николай Димитров бе един от героите за своя Касъмпаша във финалния бараж за влизане в турската Супер лига

Българското крило Николай Димитров бе един от героите за своя Касъмпаша във финалния бараж за влизане в турската Супер лига. Хичо отбеляза втория гол за инфактният успех с 3:2 след продължения над Аданаспор и по този начин помогна на тима си да се завърне в елита на Турция. Така от следващия сезон Касъмпаша отново ще мери сили с грандовете в страната.

Мачът бе доста напрегнат, но инициативата през цялото време бе на страната на Касъмпаша, особено след като Адана остана с 10 човека на терена в 22-ата минута заради червен картон за Барут. Така символичните гости първи откриха резултата в срещата в 37-ата минута, когато точен бе Гюлец. В 68-ата минута все пак Аданаспор успя да се върне в двубоя с гол на Огюз Кобя за 1:1. Само 4 минути по-късно обаче Хичо отново изведе Касъмпаша напред, за да се стигне до инфарктният завършек на редовните 90 минути, когато в даденото от съдията 4-минутно продължение играчите на Адана отново стигнаха до изравняване с попадение на Етаме.

Така се наложи изиграването на продължения, където и Касъмпаша остана с 10 човека след червен картон за Йогурту в 102-ата минута. Въпреки това 3 минути преди края на срещата тимът стигна до нов гол дело на Карадаш, с който окончателно си осигури и влизането в елита.