След гафа с компютърната система: Министър Глушков разпореди проверка на тотото

След гафа с компютърната система: Министър Глушков разпореди проверка на тотото

Вижте причината

Министерството на младежта и спорта счита за недопустимо, че не беше уведомено от ръководството на Българския спортен тотализатор за проблема с Централната компютърна система, който продължава вече трети ден, съобщават от ММС.

След сигнал от граждани ММС изпрати запитване до ръководството на тотализатора за естеството на проблема, като получения отговор считаме за много закъснял.

ММС смята за недопустимо също, че Българският спортен тотализатор не уведоми по никакъв начин обществеността за създадения проблем през последните три дни, което е предпоставка за сриване на доверието в тази толкова важна за българския спорт институция.

Наложи се дори министър Георги Глушков да инициира среща с изпълнителния директор Георги Тарлеков, за да бъде запознат с проблема.

След срещата министърът разпореди проверка на Българския спортен тотализатор, завършват от спортното министерство.

Напомняме, че от два дни NOVSPORT.COM и TRIBUNE.BG пишат за проблема:

Сривът на Централната компютърна система на тотото след спечеления огромен джакпот - случайност или нещо повече?

Сривът на Централната компютърна система на БСТ разкрива сериозни управленски пропуски и огромен риск от загуба на данни на участниците в игрите 

Некадърността на Георги Търлеков: Опасност за Българския Спортен Тотализатор

Президентът на световния кану-каяк с писмо за признателност към Русе и България

Томас Кониецко изпрати специално писмо до кмета на Русе и до президента на Българската федерация по кану-каяк

Епитропов: Ще почина и ще се завърна по-ентусиазиран

Българинът не успя да влезе в полуфиналите на 200 бруст на Световното

Женската смесена щафета на Щатите счупиха световния рекорд на 4х100 съчетано

Женската щафета на Съединените американски щати на 4 по 100 съчетано постави нов световен рекорд в дисциплината в последното състезание на планетарния форум в Сингапур

Седма поредна световна титла: Ледецки продължава да “лети” в басейна

Легендарната американка няма равни на 800 кроул

Магнус Карлсен спечели шахматния турнир от Световното първенство по електронни спортове

Световният номер едно в шахмата записа четири победи, две ремита и една загуба

След скандално заседание! Георги Павлов оглави атлетиката

Изборът най-вероятно ще се обжалва

Двама българи отпаднаха на Световното по плуване

Вижте подробности

Епитропов отпадна в сериите на 200 м бруст на световното по плуване

Любомир Епитропов не успя да продължи към полуфиналите на 200 м бруст на световното първенство по плуване в Сингапур.

Ужас! Олимпийска шампионка загина след планински инцидент

Фаталният инцидент е станал в планината Каракорум