Банско победи минимално Витоша (Бистрица)

Любомир Витанов вкара победния гол и удари греда

ФК Банско победи с 1:0 в контролен мач гостуващия Витоша Бистрица на стадион "Свети Петър". Единственото попадение в срещата реализира Любомир Витанов в десетата минута.

Домакините имаха превъзходство през по-голямата част от мача, а новопривлеченият Пол Отофи беше близо до втори гол след четвърт час игра, но стреля в странична греда. В 60-та минута Витанов също удари греда с удар от дистанция.

Банско все пак постигна първа победа в четвъртата си проверка от лятната подготовка.

Следващият пети контролен мач на тима от пиринския курорт ще бъде в събота от 10.30 часа на стадион "Свети Петър" срещу отбора на Фут Бико, изграден от футболисти от САЩ, Колумбия и Мексико, воден от българският футболен специалист Кирил Емилов.

ЦСКА 1948 II засили Черноморец (Бс) към аматьорите, Спартак (Варна) се върна към победите