Милик качи Наполи на върха с нови два гола от пейката (ВИДЕО)

Полският нападател вкара два гола и през седмицата в Киев, а сега донесе успеха с 3:1 над Болоня

Аркадиуш Милик вкара нови два гола и то като резерва, а Наполи постигна четвърта поредна победа във всички турнири след 3:1 у дома над Болоня в 4-ия кръг от Серия А. Така южняците излязоха временно на върха с 10 точки, с една пред шампиона Ювентус, който в неделя от 19:00 гостува на Интер в „Дерби д’Италия”. Милик вкара два гола и през седмицата за успеха с 2:1 навън срещу Динамо (Киев) в Шампионска лига.

Началото не добро за Болоня и бившият халф на Наполи Блерим Джемайли изтръгна спасяване с една ръка от Пепе Рейна.

В 14-ата минута Лоренсо Инсиние даде чудесна асистенция на втора греда за Хосе Кайехон, който се измъкна точно навреме от Торосидис и с глава вкара 50-ия си гол с екипа на Наполи и негов пети за сезона.

Инсиние беше под пара и стреля красиво от воле, а вратарят Анжело да Коста изби под гредата. Нов шут на Инсиние мина на косъм от далечната греда.

Мощни удари на Хамшик, Инсиние и Тайдер бяха отразени след паузата, но преднината оставаше само един гол и в 56-ата минута бе напълно заличена. Симоне Верди изстреля ракета „земя-въздух” извън наказателното поле и заби под гредата на безпомощния Рейна за 1:1 в 56-ата минута.

Маурицио Сари реагира и пусна Аркадиуш Милик за сметка на неефективния Габиадини и това донесе победата.

Шест минути след влизането си полякът получи отличен пас от Хамшик и прехвърли излезлия да го среща вратар за 2:1.

Инсиние пропусна голяма възможност, но секунди по-късно Милик овладя след лошо изчистване и изненада Да Коста в близкия долен ъгъл за 3:1. За трети път от началото на сезона полският нападател вкара два гола в един мач.

Шведският бранител на Болоня Емил Крафт спря Зиелински като последен в защита и беше изгонен с директен червен картон, което не промени нищо в края.

Наполи води с 10 точки от 4 мача, а Болоня има 6 на девета позиция.