Лудогорец оправи лошия вкус с четири гола срещу Локо (ГО) (+ВИДЕО)

Разградчани се доближиха на две точки до Левски с мач по-малко

Лудогорец очаквано победи Локомотив (ГО) при домакинството си от 11-ия кръг в Първа професионална лига. Разградчани успяха да постигнат сериозна победа с 4:0 след съкрушителната загуба от Арсенал с 0:6 в сряда.

Головете за домакините бяха дело на Кешеру, Марселиньо и Кишада, като румънецът записа името си на два пъти в голмайсторската листа.

През първата част Лудогорец бяха по-опасният тим, но със сигурност гостите не им дадоха спокойствие. Най-чистото положение за Локо (ГО) дойде в 14-та минута, когато топката рикошира в Саша и влезе в наказателното поле, където Курьор пое, но от близко разстояние той не успя да отбележи.

Все пак, в 25-та минута Марселиньо успя да намери Кешеру на далечната греда с центиране отдясно и румънецът без проблеми прати топката в мрежата. Малко след това Генков отбеляза гол с глава, но беше вдигната засада.

До края на първата част Лудогорец се опитаха на няколко пъти да увеличат аванса си, но без успех. В 41-та минута Кифуети центрира остро и Паломино не успя да изчисти добре, което внесе малко притеснение в защитата на разградчани, но Натанаел се справи и изби топката далеч от наказателното поле.

След почивката, Лудогорец отново бяха по-добри и в 51-та минута Марселиньо удвои аванса на домакините. Той получи топката от Кешеру, напредна към наказателното поле и с десния крак заби топката в долния ъгъл на Банков.

Чак в 69-та минута Локо (ГО) стигнаха до нещо по-интересно при силен шут на Апостолов от около 20 метра, но Борян успя да се намеси. В 78-та минута Кешеру отбеляза второто си попадение в мача и оформи класическия резултат. Мисиджан центрира отляво, топката бе поета от Кавдански, но румънецът успя да му я отнеме и без проблеми вкара.

Две минути по-късно, влезлият като резерва Стефан Цонков беше изгонен с директен червен картон, след като спъна Джоди Лукоки, илизащ сам срещу вратаря. В първата минута на добавеното време, Кишада оформи крайното 4:0, след като бе намерен в наказателното поле от Сисиньо и с десния крак прати топката в далечния ъгъл.

Така Лудогорец е вече на две точки за лидера Левски, а и има мач по-малко от сините. Локо (ГО) пък остават на 12-то място с осем точки.

13 0 Нефтохимик 1962 Бургас 10 2 1 7 Ключови думи: Лудогорец
Дерменджиев след 13-ата поредна победа: Искам и титлата, и купата!

Треньорът на Лудогорец бе много доволен от успеха над Хебър

13 от 13! Лудогорец държи 13-та титла (ВИДЕО)

Ето всички назначения

СЕРИЯТА ПРОДЪЛЖАВА! Лудогорец ликува на "Лаута"(ВИДЕО)

Късна драма и болезнен за Локо (Пд) герой

Лудогорец обяви кога пуска билетите за Левски

Деца и пенсионери ползват 50% намаление

Лудогорец падна от Стяуа след скандална дузпа (ВИДЕО)

"Орлите" загубиха с 2:3 в контролна среща

Дерменджиев: Има умора в нашия отбор, паузата идва навреме

"Изиграхме добър мач", каза треньорът на Лудогорец след разгрома над Локо (София)