Литекс бие без проблеми Етър с 2:0

Литекс надигра Етър и спечели с 2:0 първата си среща от блиц турнира в Ловеч. В двубоят, който беше от 35 минути, ловчанлии се наложиха след попадения на Божиков и Галин Иванов. Голяма заслуга за головете имаше Армандо Ваюши, отчел се с две асистенции.

Домакините започнаха настървено мача и още в 4-тата минута можеха да открият резултата. От малък ъгъл Цветанов стреля от воле, но стражът Димитров показа рефлекс. Малко по-късно той бе на мястото си и при удар на Заков, а веднъж прехвърлящ шут на Галин Иванов мина над гредата. Болярите на свой ред имаха отлична възможност да вкарат при контраатака, но от 5 метра Фатаки не успя да уцели празната врата. В 30-тата минута Иванов отново стреля опасно, този път от пряк свободен удар, но топката профуча покрай десния страничен стълб. В 34-тата минута ловчанлии обаче поразиха вратата с красив гол на Божиков. Левият бек се извиси над всички при центриране на Ваюши и с глава се разписа за 1:0. В 38-мата минута активният Ваюши изработи и второ попадение. Той проби неудържимо в наказателното поле и пусна към Галин Иванов, който не сбърка за 2:0.

Литекс - Етър 2:0
Голмайстор: Божиков (34\\\', 1:0), Галин Иванов (38\\\', 2:0)

Литекс: Пиргов, Динчев, Ил. Миланов, Недялков, Божиков, Цветков, Г. Миланов, Цветанов, Г. Иванов, Ваюши

Етър : В. Димитров, Гайдаров (Макенджиев), Гаджалов, Т. Трифонов, Атанасов, Петров (Киков), Анев, Станкев, Садула (Димов), Арчи Фатаки, Грегори Жандре
В игра влязоха и младите Благовест Ангелов и Николае

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига