Берое загуби с 0:2 от руския елитен Уфа (ВИДЕО)

Осмият в руското първенство спечели с по един гол във всяко полувреме, гол на Охене беше отменен

Берое отстъпи с 0:2 срещу първодивизионният руски Уфа в третата си контролна среща в Кипър. Иван Пауревич откри резултата в 31-ата минута след грешка в отбраната на старозагорци, а в 54-ата Силвестър Игбун удвои от дузпа.

В 8-ата минута Мартин Райнов отправи удар от 24 метра, но той бе твърде слаб, за да затрудни Гиорги Шелия. Четири минути по-късно Жуниор Мапуку пусна с пета към Антон Карачанаков. Новото попълнение стреля от движение от около 25 метра, но право в ръцете на Шелия.

В 20-ата минута Антон Карачанаков центрира в наказателното поле от свободен удар, Венцислав Василев се размина и не успя да засече с глава, след което отбраната на Уфа се справи с опасността.

Пет минути след това първи удар към вратата на Берое отправиха руснаците. Силвестър Игбун стреля от границата на наказателното поле, но на 2 метра вдясно от целта. В 28-ата минута след многоходова атака Дмитрий Стоцкий отправи удар към вратата на Душан Перниш, но високо над вратата в аут.

В 31-ата минута след неразбирателство в състава на Берое Кохей Като сгреши, топката попадна в Иван Пауревич, който със силен удар от дъгата на наказателното поле се разписа за 1:0.

В 35-ата минута след самостоятелен рейд на Антон Карачанаков, той изведе в добра позиция Жуниор Мапуку. Последният веднага пусна към Карлос Охене и ганаецът прати топката във вратата на Уфа, но бе маркирана засада.

В 43-ата минута Венцислав Василев центрира в наказателното поле, където Мапуку отклони с глава към Матеас Делич. Новото попълнение от Хърватска отправи удар от 7 метра, но кълбото премина над вратата.

Три минути след почивката Игор Безденежник опита удар от далечна дистанция, но Душан Перниш улови без проблем. В 53-ата минута Борислав Цонев стреля от 15 метра, но право в ръцете на стражът на Уфа.

Минута по-късно Каталин Карп изведе в добра позиция Дмитрий Съсуев, който бе спънат в наказателното поле от Том и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Силвестър Игбун, който вкара за 2:0.

В 59-ата минута Антон Карачанаков стреля от пряк свободен удар от 26 метра, но право в ръцете не вратаря. В 64-ата минута двойно подаване между Радослав Кирилов и Пламен Тенев. Крилото стреля от малък ъгъл, но с отлична намеса Александър Пуцко успя да блокира удара. Две минути по-късно Дмитрий Съсуев отправи удар от границата на наказателното поле, преминал встрани от целта.

В 74-ата минута топката бе центрирана от фаул в наказателното поле на старозагорци, където на задна греда бе оставен непокрит Александър Пуцко, но ударът му с глава излезе в аут.

В добавеното време Ерик Почански намери пред наказателното поле Денислав Станчев, който комбинира с Борислав Цонев. Футболистът с №23 стреля към вратата на Уфа, но в аут. В петата минута на добавеното време Руси Чернаков стреля слабо от 23 метра, право в ръцете на вратаря.

На 1 февруари от 15 часа Берое ще изиграе последната си контролна среща в Кипър срещу първодивизионния украински Зирка (Кропивницкий).

Уфа – Берое 2:0
1:0 Иван Пауревич 31′
2:0 Силвестър Игбун 54′

Уфа: 88. Гиорги Шелия, 3. Павел Аликин (к), 33. Александър Сухов, 4. Алексей Никитин, 13. Азамат Засеев, 49. Каталин Карп, 39. Дмитрий Стоцкий, 98. Иван Обляков, 19. Иван Пауревич, 57. Вячеслав Кротов, 44. Силвестър Игбун; резерви: 1. Михаил Бородко, 31. Александър Беленов, 70. Николай Сафрониди, 17. Дмитрий Живоглядов, 2. Александър Филин, 6. Игор Дивеев, 15. Александър Пуцко, 87. Игор Безденежних, 60. Владимир Зубарев, 9. Онджей Ванек, 77. Андрей Батутин, 7. Дмитрий Съсуев
Старши-треньор: Сергей Семак

Берое: 12. Душан Перниш, 21. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов (к), 15. Георги Динков (46′ – 19. Пламен Тенев), 28. Веселин Пенев (46′ – 18. Атанас Зехиров), 4. Кохей Като (46′ – 27. Том), 7. Мартин Райнов (80′ – 20. Руси Чернаков), 24. Матеас Делич (46′ – 13. Ерик Почански),  3. Карлос Охене (46′ – 23. Борислав Цонев), 17. Антон Карачанаков (61′ – 9. Радослав Кирилов), 10. Жуниор Мапуку (75′ – 11. Денислав Станчев); неизползвани резерви: 1. Михаил Михайлов
Старши-треньор: Ферарио Спасов

Жълти картони: Мартин Райнов (22′ – задържане), Ерик Почански (58′ – груб фаул), Иво Иванов (72′ – груб фаул) [„Берое“]

Стадион: „Алфа спорт център“ (Ларнака, Кипър)