Марсилия пребори Олимпик Лион след 120 минути и продължава за Купата (СНИМКИ)

Гол в 109-та минута класира Олимпик Марсилия при последните 16 в местната купа

Олимпик Марсилия победи с 2:1 след продължения Олимпик Лион и се класира за 1/8-финалите за Купата на Франция. Победата на домакините бе заслужена, след като бяха по-добрият отбор през по-голямата част от времето. В герой за тях се превърна Дориа в 109-та минута, който вкара ценния втори гол.

Марсилия започна по-добре мача и постепенният им натиск доведе до гол в 24-та минута. Род Фани успя да засече с глава центриране от пряк-свободен удар и откри резултата.

До края на полувремето домакините успяваха да задържат повече топката, но не увеличиха преднината си.

След почивката в игра за Олимпик Марсилия се появи новото попълнение Патрис Евра, а Лион заиграха много по-ефективно и това се овенча с попадение в 64-та минута на Корентин Толисо за 1:1.

До края на редовното време двата отбора играха много равностойно, като единствено в самия край Марсилия се опита да направи финален щурм, но Гомис и Товен пропуснаха целта и така срещата влезе в продължения.

В пърото от тях равенството както на таблото, така и на терена се запази. Малко след началото на последното полувреме обаче марсилци отново поведоха. В 109-та минута Дориа отбеляза за 2:1, което беше достатъчно за победата на Олимпик Марсилия и класирането им за 1/8-финалите в Купата на Франция.