Ница се изравни с Монако и ПСЖ и завърза още повече върха във Франция (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с 1:0 Дижон и заплетоха възела в Лига 1

Ница победи с минималното 1:0 Дижон и отново се изравни по точки с втория ПСЖ. Всъщност лидерът Монако също е с 62 пункта като преследвачите си, но монегаските още не са изиграли своя мач от кръга.

Началните минути на двубоя бяха много несигурни и за двата отбора, които правиха редица грешки в средата на терена. В 29-та минута Юнес Белханда затрудни стража на Дижон, но до гол не се стигна.

След почивката домакините показваха по-добра игра в атака, като удари на Седрик Варау и Пиер Мелеу не минаха далеч от целта. В 55-та минута Марио Балотели стреля точно, но в обсега на Рейнет. В 69-та минута обаче вратарят на домакините трябваше да вади топката от мрежата си след гол на Вилан Сиприен.

След 80-та минута Белханда и отново Балотели застрашиха вратата на Дижон, но не успяха да удвоят аванса на Ница.

В Монпелие едноименният тим завърши 1:1 с Гингам. След много скучно първо полувреме и само един удар по посока на една от двете врати, Стив Муние откри за домакините в 50-та минута. След получения гол Гингам натисна сериозно противника си и в 85-та минута успяха да изтръгнат точката, благодарение на Джими Бриан.

Бастия и Сент Етиен завършиха при нулево реми и с по 10 човека. Гостите от Сент Етиен бяха по-добрият отбор в мача и заслужаваха победата, но добрите намеси на Жан-Луи Лека ги спряха. Срещата бе белязана от два червени картона, като първо Бастия остана с 10 души след изгонване на Николас Сен Руф, а в 65-та Фабиен Лемоан изравни отново силите, след като също си изпроси преждевременно изпращане под душовете.

Каен и Анже създадоха най-резултатния мач за вечерта, където гостите спечелиха с 3:2. Анже започна ударно мача и в 5-та минута Карл Екамби откри резултата. Малко след това обаче Рони Роделен изравни в 8-та минута. В 21-та и 48-та Анже излезе напред с два гола аванс, благодарение на Шейк Н‘Дой и Томас Мангани. В 67-та минута Иван Сантини отбеляза втория и последен гол за Каен в срещата.

Метц и Рен също поделиха точките след 1:1.
В доста равностойно първо полувреме, Метц откри в самия му край чрез Шейк Диабате. След почивката Рен бе по-активният тим, но защитата на домакините се справяше до 90-та минута, когато червено-черните си върнаха с гол също в самия край на Уесли Саид.