Хитрият Алавес излъга и Реал Сосиедад на "Мендисороса" (ВИДЕО)

Гранеро беше изгонен с втори жълт картон за симулация, а Дейверсон отбеляза преди това победния гол

Новакът Алавес продължи със силните си изяви и записа трети пореден успех в Примера след 1:0 у дома над Реал Сосиедад, който игра в последните 25 минути с човек по-малко.

Почти 20 000 на „Мендисороса” видяха ключовия миг от мача минута преди почивката, когато левият бек на Алавес Тео Ернандес проби мощно на скорост по фланга и центрира по земя идеално до милиметър между вратаря и защитник за Дейверсон, който само подложи крак и вкара на празна врата за 1:0.

Точно в средата на втората част бившият играч на Реал Мадрид и сегашен на баските Естебан Гранеро получи втори жълт картон за симулация, с която се опита да си спечели дузпа и остави своите с 10 души до края.

Дори с 10 души класата на Сосиедад позволи на тима да натиска в края, но неточни удари не позволиха на гостите да си тръгнат поне с точка и те паднаха за втори пореден път след загубата в местното дерби с Атлетик (Билбао).

След 28 кръга Алавес има 40 точки и споделя място в горната половина с деветия Еспаньол, който е със същия актив. Реал Сосиедад е шести с 48 и води битка за място в евротурнирите.

Ламин Ямал ще запише поредния си рекорд с екипа на Испания

Официално: Бешикташ привлече Габриел Паулиста от Атлетико (Мадрид)

Той пристига като свободен агент

Реал (Мадрид) се чуди как да се отърве от разочарованието Рейниер Жесус

Той бе купен за 30 милиона евро, но така и не записа нито един мач за "кралете"

Флорентино Перес: Искам 16-ата през следващия сезон!

Президентът на Реал (Мадрид) е жаден за още големи успехи

Анчелоти: Беше ни трудно, но след почивката успяхме да се вдигнем

Той бе на седмото небе след триумфа в Шампионската лига

Анчелоти записа името си със златни букви в историята на Шампионската лига (ВИДЕО)

Той се превърна в първия треньор в историята на най-престижния европейски клубен турнир, който печели трофея пет пъти.

Белингам: Дори не мога да мечтая за по-добър сезон