Кой провали търга за емблемата на ЦСКА?

20 март 2017 15:19

Чудесно българско представяне на Европейския шампионат по мотокрос в Гърция

Повече от успешно се представиха родните ни състезатели през уикенда  на трасето в Яница, Гърция.

Българските пилоти показаха, че и тази година са големия фаворит за подиумно класиране в отделните класове и дисциплини.

В 1-ия кръг на на Европейския шампионат в клас МХ 65сс. Виктор Бориславов (КТМ) малко не му достигна да се качи за награждаване, оставайки 4-ти. Младият ни талант събра 36 точки, което изобщо не е лошо начало на сезона. Мирослав Димитров (КТМ) финишира на 8-то място и си тръгна с 25 точки от Гърция.

Николай Малинов (КТМ) се нареди на 2-то място след двата манша в МХ 85 и 44 точки. Кристиян Иванов (КТМ) остана 4-ти в общото класиране за кръга ,започвайки сезона с 34 точки.

На трасето в Яница се проведе и първия кръг на BMU- European Championship 2017 за класовете МХ2, МХ 1 и МХ.

Изцяло български подиум в МХ 2 Junior! Шампионът от 2016 година Тони Цветков (Ямаха) победи конкуренцията, пресичайки финала 3-и в първия манш, а във втория беше над всички и с актив от 45 точки се качи на най-високото стъпало за награждаване. След него останаха Момчил Иванов (1 манш- 2 място, 2 манш – 2 място, 44 точки, КТМ) и Станислав Цеклеов (1-5,2-3, 36 точки, КТМ). Намаше късмет Хакан Халми (КТМ) , който спечели първия манш, но във втория падна и не успя да финишира.

В МХ2 се състезаваха най-много пилоти. 36 човека караха на трасето в Яница, а над всички беше представителят на домакините Йоанис Торадзидис, който спечели и двата манша. Втори в класирането за кръга с 40 точки (1 манш- 4място, 2 манш- 2 място) стана Тони Цветков (Ямаха), а Момчил Иванов (КТМ)  се качи на третата позиция с 36 точки (1-3,2-5).

Много силно каране и оспорвана битка през цялото време направи Кристиян Кръстев (Ямаха) в МХ1 с Дмитрис Баксеванис .Двамата спореха за второто място, като не веднъж си сменяха позициите. В крайна сметка нашето момче надделя в спора и в двата манша, оставайки зад себе си гръцкия пилот. Победата и 50 точки записа шампионът от последния сезон Адриян Радута от Румъния. Четвъртата позиция и 38 точки за Ивелин Манев (КТМ) .

Безспорен победител от двата манша в МХ стана Юлиян Райчев (Кавазаки) , който триумфира на гръцкото трасе пред Василис Пакатаридис (Гърция)  и Веселин Малинов (Кавазаки,България). В МХ  (ветерани) началото на сезона започна повече от отлично за Васил Стоянов (Ямаха, 45 точки). Втори-  Веселин Малинов ( 45т, Кавазаки), а  трети Атанас Петров (44 точки, КТМ,България).

Благодарение на чудесното каране в неделния ден отборен победител от първия кръг на BMU- European Championship 2017 завърши България (106 точки), пред домакините от Гърция (105 точки) и Румъния (86 точки).