Спартак (М) направи нова важна крачка към титлата (ВИДЕО)

Попето игра 74 минути при успеха с 2:1 над третия в класирането Зенит

Спартак Москва направи нова важна стъпка към титлата в Русия, след като се наложи с 2:1 над Зенит на свой терен. Ивелин Попов започна като титуляр и игра до 74-ата минута, когато бе заменен от Мелгарейо.

Куинси Промес отново показа класа, като холандецът вкара първото попадение в мача и асистира за втория гол.

В 21-ата минута добра намеса на Ивелин Попов при единоборство даде началото на атака на Спартак, Глушаков изведе отлично Промес, който с точен изстрел изведе своя тим напред в резултата.

Спартак можеше да увеличи преднината си до почивката, но няколко неточни удара и добри намеси на вратаря оставиха резултата непроменен.

В 66-ата минута Кришито центрира за Дзюба, който се измъкна от опеката на Джикия и изравни резултата.

Десет минути преди края на редовното време резервата Самедов върна преднината след пас на Куинси Промес, като резултатът остана непроменен до последния съдийски сигнал.

Спартак е лидер в класирането с 54 точки след 23 изиграни кръга, а Зенит е трети с 43. ЦСКА Москва заема втората позиция с 44 точки.

Георги Минчев с хеттрик в Кипър

Нападателят носи триумф с 5:4

Страхотен Десподов спаси ПАОК от срам в Гърция

Капитанът на България с перфектна асистенция в добавеното време за 1:1

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)