Монако вече е само на 3 т. от титлата във Франция

„Монегаските” с класика над Нанси, вижте всички резултати от Лига 1

Отборът на Монако запази аванса си от три точки на върха в класирането, а има и мач по-малко от шампиона Пари СЖ, след като се наложи като гост над Нанси с класическото 3:0.

„Монегаските” не допуснаха изненада и решиха всичко още преди почивката, макар че във вторник имат полуфинал срещу Ювентус в Шампионската лига.

В сряда те загубиха с 0:2 от италианския първенец, ала сега не оставиха шансове на „бодилчетата”.

Борещите се за оцеляване новаци се озоваха в ролята на догонващи в резултата още в третата минута, когато Тобиас Бадила си вкара автогол, а в 40-ата Бернардо Силва покачи на 2:0.

Класическият успех бе оформен от Тома Лемар четири минути преди края на редовното време.

След поражението Нанси остана на предпоследното място с 32 точки. Монако пък вече има 86 в своя актив и се нуждае от още само три, за да спре серията на Пари СЖ от четири поредни титли.