ЦСКА 1948 загря за полуфинала за Купата със 7:1 над Урвич (Долни Пасарел)

ЦСКА 1948 спечели гостуването си на Урвич 1960 (Долни Пасарел) със 7:1 в мач от 20-ти кръг на СРГ-Юг.

ЦСКА 1948 спечели гостуването си на Урвич 1960 (Долни Пасарел) със 7:1 в мач от 20-ти кръг на СРГ-Юг. Георги Кънчев откри резултата за „червените“ още в 4-ата минута на мача. В 19-ата Кирил Атанасов удвои преднината след центриране от пряк свободен удар. Малко след това Александър Господинов намали на 1:2. В 34-ата минута Кирил Атансов се разписа за втори път в противниковата врата след страхотен изстрел отдалеч. Малко след него името сред голмайсторите записа и Атанас Кръстев. Десет минути след началото на втората част най-младият футболист в състава на ЦСКА 1948 Георги Божилов вкара за 5:1. Пет минути по-късно Атанас Кръстев се разписа за втори път. Крайното 7:1 оформи Виктор Теодосиев в 86-ата минута.

Стартов състав на ЦСКА 1948: 1. Крстиян Дяков, 6. Станислав Желязков, 14. Димитър Иванов (к), 2. Атанас Кръстев, 19. Никола Маджаров, 8. Георги Кънчев (10. Сава Савов) 22. Димитър Захариев, 23. Кирил Атанасов (17. Йоан Маринов), 9. Георги Божилов, 7. Борислав Трендафилов (11. Калоян Стефанов)