Голдън Стейт с нова победа над Сан Антонио

Спърс загубиха със 136:100 и вече губят с 0:2 в серията

Голдън Стейт се наложи над Сан Антонио като домакин със 136:100 във втория мач от финалната серия в Западната конференция на Националната баскетболна лига (НБА).

Това бе десети пореден успех в плейофите през този сезон за Уориърс, които дръпнаха на Спърс с 2-0 победи. Стеф Къри бе най-резултатен за победителите с 29 точки. Той добави още 7 борби и 7 асистенции. Патрик МакКоул се включи силно от пейката с 18 точки, а Кевин Дюрант завърши с 16. Сан Антонио не може да разчита на контузения Кауи Ленърд, а в негово отсъствие Джонатан Симънс се отличи с 22 точки.

Къри отбеляза 15 от 29-те си точки в първата четвъртина, която Голдън Стейт завърши с аванс от цели 17 точки. До 16-ата минута предината на Уориърс нарасна до 25 точки, с колкото те изоставаха в първия мач преди контузията на Ленърд, а до полувремето домакините вече имаха предимство при 72:44. Къри пък вкара шест от девет стрелби от зоната за три точки и спечели седем борби за 31 минути игра.

Освен Къри, петима други играчи на Голдън Стейт вкараха по повече от една тройка, а отборно те завършиха с 18/37 далечни стрелби. Спърс имат три дни за почивка и размисли, преди серията да се премести в Сан Антонио. Шампионите от Югозападната дивизия ще се надяват и Ленърд да се възстанови от контузията в глезена, получена по време на първия мач в Оукланд.

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)