ОБЗОР: Меджик отнесе Кливланд, Денвът отново подчини Лейкърс

Вижте всички резултати от тази нощ

Орландо Меджик разби Кливланд със 121:83 в мач номер 3 от серията в плейофите на НБА. По този начин Орландо поведе с 2:1 победи. Домакините бяха абсолютно безкомпромисни във всички части на двубоя, като в първата четвърт дръпнаха с 10 точки, които до полувремето бяха станали 16. Последва убийствена трета четвърт, в която Орландо направи още 19 точки преднина (35:16).

Паоло Бончеро се развихри като отбеляза 31 точки, а освен това спечели впечатляващите 14 борби, добавяйки и 5 асистенции към актива си.Филаделфия също успя да поведе в серията с 2:1 победи срещу Ню Йорк, като спечели третата среща със 125:114.

Любопитното тук е, че Никс имаше преднина от 3 точки на полувремето, но Филадефлия направи убйствена трета четвърт, която спечели с 43:27.

Джоел Ембийд вкара 50 точки за победата, като добави 8 борби и 4 асистенции. За Ню Йорк най-резултатен бе Джален Брансън, който реализира 39 точки и направи 13 асистенции, добавяйки и 2 борби на сметката си.Дневър почти се класира за следващия етап от плейофите, след като взе трета поредна победа срещу ЛА Лейкърс този път като гост. Нъгетс спечели със 112:105, въпреки че след първата част изоставаше с 10 точки.

Антъни Дейвис вкара 33 точки за Лейкъс, като добави 15 борби. Същият брой борби направи и Аарън Гордън от Денвър, като той остана с 29 точки на сметката си.