Девойките отстъпиха пред Румъния след дузпи

В редовното време срещата завърши при резултат 2:2

Националният отбор на България за девойки до 18 г. отстъпи на Румъния U18 с 3:4 след изпълнение на дузпи в първия си двубой на международния приятелски турнир на УЕФА, който се провежда в Албена. В редовното време срещата завърши при резултат 2:2.

Двубоят започна отлично за възпитаничките на Силвия Радойска, които поведоха в резултата с 2:0. Теодора Йорданова реализира в 14-та минута, а в 27-та Тея Пенкова удвои преднината на България.

Нападателката на „НСА” преодоля две бранителки и с майсторски удар в близкия ъгъл не остави шанс на вратарката Саломон.

Гостите върнаха едно попадение в 30-та минута, когато след разбъркване в наказателното поле Барталис бе най-съобразителна и реализира за 1:2. В края на мача румънките се добраха до равенството с гол на Кочиуба.

Според регламента на турнира при равенство се изпълняват наказателни удари. При дузпите единствено Тея Пенкова намери мрежата за България, докато Попа и Наджи бяха точни за гостите, които надделяха с общ резултат 3:4.

Следващият мач на България е срещу Черна гора. Срещата ще се проведе на 25 май, четвъртък от 16:00 часа.

България U18 – Румъния U18 2:2 (3:4 дузпи)

Стартовият състав на България U18: 12. Мария Македонска, 2. Габриела Иванова, 5. Румяна Новакова, 6. Лилия Бирова, 17. Диана – Михаела Атанасова, 8. Десислава Станимирова, 13. Леонора Желева, 14. Ебру Дормушали, 18. Теодора Йорданова, 21. Юлиaна Александрова, 22. Тея Пенкова

Резерви: 1. Дарина Николова, 4. Цветелина Цветанова, 3. Боряна Минкова, 15. Анна Георгиева, 16. Мирела Моева, 7. Естел Дончева, 9. Мануела Енчева, 11.Габриела Боюклиева, 10. Даниела Мореева
Селекционер: Силвия Радойска

Стартовият състав на Румъния U18: 12. Саломон, 4. Барталис, 6. Наджи, 7. Пипереа, 9. Попа – к., 10. Дита, 11. Негреа, 15. Неашу, 18. Крал, 19. Вига, 20. Кочиуба
Резерви: 1. Орцеску, 3. Зафир, 5. Петер, 8. Стамате, 13. Матес, 14. Ваман, 16. Думитру, 17. Бороди, 22. Сатропа
Селекционер: Флорин Бугар
Съдия: Драгомир Драганов
България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор