Полша и Черна гора с безпроблемни домакински победи

Левандовски с хеттрик срещу Румъния, Йоветич вкара три на Армения

Лидерите в класирането на група „Е” от световните квалификации в зона Европа постигнаха изразителни домакински победи.

Водачът Полша надви Румъния с 3:1, докато Черна гора разгроми с 4:1 гостуващия отбор на Армения.

Любопитното е, че и в двата мача имаше по един футболист, нанизал хеттрик.

Стеван Йоветич вкара три в Подгорица, с колкото се отличи и полският голаджия Роберт Левандовски.

Нападателят на Байерн Мюнхен се разписа на два пъти от дузпа, като първата спечели сам в 28-ата минута.

Тогава Кристиан Сапунару го задържа в пеналта и Лева вкара деветото си попадение в квалификационния цикъл.

Малко преди края на първото полувреме Ясмин Латовлевич пропусна най-чистото положения за гостите. Двама бранители на домакините се разминаха с топката, която попадна в крайния бранител, но той не намери рамката на вратата и би силно в аут.

Малко след паузата Левандовски (’57) удвои аванса на Полша, а в 62-ата минута отново той оформи класиката от дузпа.

Почетното попадение за румънците, чийто селекционер реши да не вика Козмин Моци и Клаудиу Кешеру от Лудогорец за мачовете, бе дело на Богдан Станку и падна в 77-ата минута.

След успеха Полша остана лидер в групата с 16 точки, като има с 6 повече от Черна гора и Дания.

Румъния е на четвъртото място с 6 точки, колкото има и Армения, докато Казахстан е на последната позиция с две ремита и четири загуби в шест мача.

Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано