Звездни отбори влязоха в битка на щафетен маратон

Надпреварата спечели тимът на „Компрес спорт“

Едни от големите ни звезди в зимните и летните спортове се пуснаха в третия щафетен Екиден маратон – София 2017.

Надпреварата за втора поредна година спечели тимът на „Компрес спорт“, който преодоля дистанцията от 42, 195 км за 2:16.34 часа.

Отборите на спортните ни величия – SLS Olympic, в който бягаха Тереза Маринова (навръх 40-ия си рожден ден), Павлина Филипова, Красимир Анев и Йоло Николов и Mizuno Team с Моника Гачевска, Владимир Илиев, Милен Радуканов и Магдалена Христова, завършиха съответно на 7-мо и 15-о място.

Тимът на Тереза финишира за 2:36.44 часа, а на Милен Радуканов – за 2:52.25 часа.

Всъщност голямата битка бе за първото място, след като отборът на „Маратон-Пловдив“ водеше дълго време, но не успя да задържи предимството си и с 2:20.52 ч. остана втори. Звездата в този тим бе Диляна Минкина.

На трето място завърши отборът на „Българска армия1“, благодарение на невероятния резултат на Илия Куцаров.

Тази година в състезанието стартираха двойно повече отбори – 76. Маратонът бе открит от японския посланик в София н.пр. Шиничи Яманака, а самото бягане бе посветено на 132-ата годишнина от Съединението на България и 100-годишнината от първия Екиден маратон в Япония.