Юве загря за Барса с класика над Киево

Автогол даде аванс на "бианконерите", след почивката се разписаха Игуаин и Дибала за крайното 3:0

Шампионът на Италия Ювентус стигна до трети пореден успех от началото на новия сезон, побеждавайки у дома Киево с 3:0.

Автогол на Перпарим Хетемай в 17-ата минута даде аванс на „бианконерите”, които обаче не успяха да увеличат преднината си до почивката.

През вторите 45 минути Юве вдигна оборотите и с голове на Игуаин (58`) и влезлият като резерва Дибала (83`) домакините сложиха точка на спора.

Тимът на Масимо Алегри е с пълен актив от 9 точки, а в следващия кръг ще гостува на Сасуоло. Преди мача в Серия А обаче, „бианконерите” имат още по-тежко гостуване – на Барселона в двубой от груповата фаза на Шампионска лига.