Мъките на Марсилия продължават

Рен постигна шокиращ успех на "Велодром"

Рен постигна изненадваща, но заслужена победа с 3:1 при гостуването си на Марсилия на "Велодрон". Домакините не успяха да се съвземат от поражението с 1:6 от Монако и постигнаха нова издънка.

Уаби Хазри откри още във 2-та минута с много красив гол. Той се възползва от подаване на партньора си в атака Исмаила Сар и реализира технично с пета.

Вторият гол падна в 10-та минута.  Бенджамен Бориго вкара със силен далечен изстрел. Стив Манданда трябваше да се намеси много по-добре.

След умно изпълнение на фаул в 70-та минута резултатът стана класически. Бориго подаде на Жунес Наньон и 20-годишният защитник не сгреши - 3:0.

Марсилия все пак вкара почетен гол в края. В 87-та минута Морган Сансон вкара след хубав диагонален удар. Малко след това резултатът можеше да стане още по-неприятен за домакините. Съдията свири несъществуваща дузпа за Рен, но Фирмин Мубеле я изпусна. Така Марсилия остава 10-ти с актив от 7 точки. Рен е 14-ти с 5 пункта.

Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано