Гремио за трети път спечели Копа Либертадорес

Бразилците сразиха аржентинския Ланус във финала

Гремио спечели Копа Либертадорес, след като победи с 2:1 като гост аржентинския Ланус във финалния реванш. Първата среща също беше спечелена от бразилците – с 1:0. Така с общо резултат 3:1 те триумфираха в най-престижния клубен трофей в Южна Америка.

Фернандиньо в 27-ата и Луан в 42-ата минута попариха домакините, а гола за Ланус отбеляза Хосе Санд от дузпа в 18 минути преди края.

В 83-ата минута Гремио остана в намален състав, след като Рамиро Бенети беше изгонен. Най-напред той се спречка със съперник и получи жълт картон. Веднага след това Бенети атакува словесно и съдията, който му показа пътя към съблекалните.

Това е трети успех на Гремио в турнира Копа Либертадорес. Предишните два пъти, когато бразилците ликуваха, бяха през 1983 и 1995 година.
В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола