Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В крайно драматичен сблъсък Бока Хуниорс обърна с 3:2 Ривър Плейт в последния четвъртфинал за Купата на Професионалната лига на Аржентина на стадион “Марио Алберто Кемпес” в Кордоба и ще се изправи срещу Естудиантес в битката за финала.

Мигел Мерентиел (45, 67) и Единсон Кавани (62) бяха точни за синьо-жълтите, докато Мигел Борха в 10-ата минута и Пауло Диас (90+7) се разписаха за милионерите.

Поредният епизод на Суперкласико, както винаги, бе изпълнен с множество емоции, а шампионите са бесни на съдиите на ВАР, тъй като в първите секунди на второто полувреме при резултат 1:1 имаха претенции за спестен червен картон на капитана Маркос Рохо, а в 49-ата минута първо бе зачетен, от рефера Фалкон Перес, автогол на Кристиан Лема, който даваше предимство на “червено-белите”, но впоследствие Хорхе Балиньо и Гастон Суарес на ВАР го отмениха. Това пък се оказа решаващо за крайния резултат.

Двата клуба имаха подкрепата на 28 000 свои фенове по трибуните, които бяха запълнили 57-хилядния стадион. Атмосферата, както винаги беше впечатляваща, въпреки че срещата се игра в 15:30 часа местно време.