ПСЖ наказа и Рен за 15-а победа във Франция (ВИДЕО)

Пет гола и два червени картона белязаха успеха на Неймар и компания

Лидерът в Лига 1 Пари Сен Жермен победи с 4:1 като гост Рен в мач от 18-ия кръг на френския елит. Парижани доминираха през почти целия мач и не изненадаха никого за 15-ия си успех в първенството, като главна роля изигра Неймар, който отбеляза два гола и добави асистенция

Срещата започна перфектно за гостите и още в 4-та минута Неймар откри след двойно подаване между Мбапе и Верати и центриране на французина успоредно на голлинията, където звездата на ПСЖ откри без проблем.

В 17-та минута аванса на гостите стана 2:0 след като този път бразилецът върна жеста и пусна перфектен пас към своя партньор в атака.

След почивката ПСЖ продължи да е по-добрият отбор, но момент на разконцентриране доведе до гол за домакините, дело на Мубеле. Точно, когато Рен помисли, че може да стигне до изравняване, Бенжамен Андре си изкара втори жълт картон и остави отбора си в намален състав.

15 минути преди края на мача пък Кавани и Неймар отбелязаха по един гол в рамките на 60 секунди. Първо уругваецът получи топката на границата на наказателното поле и с перфектно премерен удар прехвърли стража на Рен, а малко по-късно Неймар оформи крайния резултат.

В самия край на мача Преснел Кимпембе получи втори жълт и подари дузпа за Рен, която обаче Казри пропусна.

Така ПСЖ остава лидер с 47 точки, а вторият Монако е на девет пункта изоставане.

Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано