Байерн стартира годината с победа (ВИДЕО+СТАТИСТИКА)

Баварците с първи успех като гости на "аспирините" от 2013 година

Байерн спечели с 3:1 при визитата на Байер (Леверкузен) в първия мач от 18-ия кръг на германската Бундеслига и поднови сезона с победа. За последни грандът от Мюнхен бе печелил на този терен за първенство с 2:1 през март 2013 година.

Баварците диктуваха събитията на „Бай Арена” през първата част, в която домакините имаха само едно чисто положение, пропиляно от Кай Хаверц с глава след центриране от корнер. Гостите от Мюнхен владееха повече топката и поведоха с първия гол за сезона на Хави Мартинес (32), който се опита да скъса мрежата от близка дистанция. Секунди преди това Видал засече топката с глава и тя се отби от крак на защитник.

И през втората част картината на терена не се промени. Баварците имаха инициативата и логично удвоиха аванса си след попадение на Франк Рибери (59), който бе изведен от Хамес Родригес. „Аспирините” успяха да върнат донякъде интригата с десетия гол за сезона на Кевин Фоланд (70) след асистенция на Кай Хаверц. След удара на Фоланд имаше двоен рикошет в бранители на гостите, а това заблуди вратаря Свен Улрайх.

В 79-ата минута привлеченият от Хофенхайм Сандро Вагнер замени Франк Рибери и записа повторен дебют за Байерн след десет години пауза. Домакините се поумориха и нямаха сили в края, а в добавеното време Хамес Родригес (90+1) изпълни вликолепно пряк свободен удар и оформи крайния резултат.

След 14-ата си победа за сезона Байерн е твърдо на върха с 44 точки. Байер (Леверкузен) записа четвърто поражение от началото на кампанията и остава четвърти с 28 точки преди останалите срещи от кръга.
Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)