Блестящ Лион нанесе втора загуба на ПСЖ през сезона (ВИДЕО)

Червен картон на Дани Алвеш се оказа ключов за поражението на парижани

Олимпик Лион успя да пребори лидера в Лига 1 ПСЖ, след като победи с 2:1  на "Парк ОЛ" в мач от 22-ия кръг на френското първенство.

Мачът започна перфектно за Лион и във 2-та минута Набил Фекир реализира по страхотен начин пряк-свободен удар, след като се възползва от не добро позициониране на Ареола и вкара директно топката във вратата с фалциран удар.

До края на полувремето ПСЖ бяха по-активни, като Кавани имаше най-чистото положение да изравни в 12-та минута, но ударът му беше спасен. В третата минута на продължението преди почивката обаче Курзава успя да отбележи и така върна равенството на таблото.

Второто полувреме беше далеч по-равностойно, но в 57-та минута Дани Алвеш сериозно усложни задачата на своя тим, след като си изкара директен червен картон. След като вече имаха числено превъзходство, "хлапетата" станаха по-активни, търсейки победата. Удари на Рафаел и Ндомбеле обаче не успяха да намерят целта. Драмата обаче остана за самия край, когато в последната четвърта минута на продължението Мемфис Депай хвърли целия стадион в екстаз с победно попадение.

По този начин ПСЖ остава лидер с преднина от осем точки пред втория, който вече е именно Лион с 48 точки.

Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано