Валенсия възкръсна за пет минути срещу Малага и остана трети (ВИДЕО)

"Прилепите" за малко да се провалят срещу последния в Испания

Валенсия победи изключително драматично Малага като гост с 2:1 и успя да се задържи в топ 3 в Примера дивисион.

В мач от 24-ия кръг на първенството, "прилепите" губеха с 1:0 10 минути преди края, но точно тогава всичко за Малага се обърка и те загубиха всичко в срещата.

Първото полувреме започна равностойно, като Гонсало Гадес пръв можеше да открие резултата в полза на Валенсия, а малко по-късно Игнаси Микел имаше шанс да отбележи за синьо-белите. В 27-та минута обаче Браун Идейе успя да отбележи за домакините.

След почивката Малага продължи да владее повече топката и изглеждаше, че няма как да допуснат загуба на точки. В 80-та минута обаче Франсис Коклен изненада стража на домакините Роберто и изравни резултата. Само четири минути по-късно Игнаси Микел направи грубо нарушение в наказателното си поле и Даниел Суарез отсъди дузпа за гостите, която Даниел Парехо реализира, за да донесе всички три точки за "прилепите".

Така Валенсия събра 46 точки на третото място - четири повече от Реал Мадрид, което значи, че дори при победа този кръг, "белия балет" ще остане четвърти в Испания. Малага пък остава последен с едва 13 пункта.

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)