Левски отново спечели турнира в памет на Трифон Иванов

Етър остана втори

За втора поредна година столичният „Левски“ спечели детския турнир в памет на Трифон Иванов във Велико Търново. Шест водещи отбора от страната от деца, родени след 1 януари 2007 г,, спориха за отличията на стадион „Ивайло“, организирана от Зоналния съвет на БФС и Община В. Търново.

На финала момчетата от „Левски“ надиграха домакина „Етър“ с 3:0. Стивън Стоянчов откри за столичани още в началото на мача. После възпитаниците на треньора Стефан Николов потърсиха изравнителен гол и имаха няколко чудесни възможности, но ударите или минаваха встрани, или вратарят на „Левски“ се намесваше отлично. През втората част обаче Марио Бойчев бе изпуснат от защитата и реши мача – 2:0. До края след бърза атака Стивън Стоянчов вкара трето попадение.

Етърци можеха да върнат почетен гол последната минута, когато си заработиха дузпа, но именикът Преслав Денев стреля над гредата. За гостите от „Левски“ игра и Валери Божинов – младши.

Второто място е отлично постижение за „виолетовите“, които са и четвърти в България в шампионата. Четирима бивши съотборници на Трифон от националния отбор дойдоха за награждаването – националният селекционер Петър Хубчев, председателят на ЗС на БФС Бончо Генчев и треньорите на „Етър“ Красимир Балъков и Илиян Киряков. Там бе и майката на Трифон – леля Маринка, дъщерите му Галя и Даяна, зам.-кметът на В. Търново проф. Георги Камарашев, шефът на ОС на БФС – Габрово Георги Трендафилов и др.

Купата и златните медали на „Левски“ бяха връчени от леля Маринка и Бончо Генчев, малките етърци получиха сребърните медали и купа от проф. Георги Камарашев и Краси Балъков.

Трети стана бургаският „Черноморец 1919″, победил в малкия финал с 3:2 ЦСКА-София с голове на Николай Няголов (2) и Димитър Кирилов, за армейците – Румен Колев и Юли Гагов. Бургазлии бяха наградени от Илиян Киряков, Георги Трендафилов и Иван Момински. На пето място е „Берое“ след 6:0 срещу „Локомотив“ (ГО) с попадения на Светослав Георгиев, Мирослав Стоянов (2), Виктор Иванов, Живодар Жеков и Виктор Бояджиев.

По традиция бе отличен и най-добрият защитник на турнира. Ценната статуетка на името на Трифон Иванов стана притежание на Мартин Здравков от „Левски, получил приза си лично от старши треньора на националния отбор Петър Хубчев. Турнирът бе закрит от Бончо Генчев, който специално благодари на гости и участници в турнира, както и на съорганизаторите за подкрепата.

Сираков: Ще гласувам за Левски на Конгреса