Кой ще е шампион на Англия?

16 септември 2018 11:51

Български вратар дебютира с победа в Англия

Българският вратар Димитър Евтимов дебютира с победа за новия си отбор Бъртън Албиън в осмия кръг на трета английска дивизия - Лига 1 - 2:1 над Съндърланд. Той пази през всичките 90 минути и допусна попадение на Крис Магуайър в 54-ата минута, но вече преди това Джейми Алън в 19-ата и Кайл Макфаджън в 39-ата бяха дали аванс на "пивоварите".

"Много съм щастлив от победата, дебютът ми не бе никак лесен срещу силен отбор като Съндърланд. Момчетата се справиха много добре и се бориха докрай. Надявам се контузията на играча на съперника, с който се сблъскахме, да не е сериозна, като му пожелавам бързо възстановяване", спортсменски сподели Евтимов след мача.

Това бе първо поражение за Съндърланд в шампионата, като "черните котки" са четвърти с 15 точки и вече изостават с пет от лидера Портсмут, а Бърнли е 14-и с 10 пункта.