Спортист №1 на България до 18 години:

23 септември 2018 16:26 Николай Георгиев

Севиля смаза Леванте (ВИДЕО)

Севиля разгроми с 6:2 като гост Леванте в среща от 5-ия кръг на Ла Лига. Футболистите на Пабло Мачин не бяха вкарали нито едно попадение в предишните три кръга, но за 48 минути вкараха цели шест.

Висам Бен Йедер реализира хеттрик, Карисо, Андре Силва и Пабло Сарабия добавиха по едно попадение. През седмицата Севиля разби с 5:1 Стандарт Лиеж в турнира Лига Европа.

Бен Йедер откри резултата в 11-ата минута, но в ответната атака Леванте изравни чрез Роджър Марти.

В 21-ата минута Даниел Карисо даде нов аванс на гостите. Домакините пропуснаха дузпа чрез Хосе Моралес в 26-ата минута. До края на полувремето Бен Йедер оформи своя хеттрик.

След почивката Севиля много бързо стигна до нови два гола. Разписаха се Андре Силва в 49-ата и Пабло Сарабия 59-ата минути. В последната минута след удар на футболист на Леванте, топката се отклони от Симон Кяер и спря в мрежата за крайното 2:6.