Черно море отстрани Арда за Купата на България (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фенуш вкара единствения гол и бе изгонен в Кърджали

Черно море се класира на 1/8-финалите на турнира за Купата на България след успех с 1:0 срещу Арда в Кърджали.

Единственият гол в мача реализира Мехди Фенуш в 51-ата минута, но пък в 77-ата бе изгонен за втори жълт картон.

Варненци бяха подкрепяни от 20-ина фенове, които не спряха да дерат гърла през всичките 90 минути на мача.

Черно море стартира срещата по-добре и още в 4-ата минута Георги Илиев се озова на стрелкова позиция, но не успя да намери целта.

Малко след това Панайотов опита удар от далечна дистанция, но над вратата.

В 37-ата минута Георги Илиев бе намерен пред дъгата на наказателното поле от Жоржиньо, но изстрелът му мина на сантиметри от напречната греда.

Варненци започнаха второто полувреме доста по-убедително и още в 47-ата минута създадоха 100% ситуация пред вратаря Иван Караджов. Жоржиньо проби отляво и стреля по диагонала, но стражът на домакините изби.

Топката попадна в навлизащия на скорост Георги Божилов, който притискан от двама играчи на Арда успя да стигне първи до кълбото, но стреля над вратата.

В 51-вата минута Мехди Фенуш напомни за себе си. Крилото проби мощно отляво, навърза двама защитници на Арда, финтира и вратаря, и вкара топката в опразнената врата за 1:0.

Само пет минути по-късно груба грешка в редиците на “моряците” можеше да доведе до гол за домакините. Георги Китанов излезе да чисти топката пред наказателното поле, където притича и Илиас Хасани, двамата не се разбраха и топката бе открадната от играч на Арда.

Той центрира в наказателното поле към задна греда, където Веско Марчев свали топката към Венци Христов, който от точката на дузпата не успя да намери очертанията на вратата. В 77-ата Мехди Фенуш получи втори жълт картон за нарушение в средата на терена и бе изгонен.

В 84-ата минута Зехиров центрира към Георги Божилов в наказателното поле, който стреля с глава, но Караджов спаси. 89-ата Мартин Минчев бе изведен от Георги Божилов сам срещу вратаря, но Караджов успя да спаси удара на младия нападател. В добавеното време Георги Илиев от центъра се опита да прехвърли Иван Караджов и за малко ударът му не се получи.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Черно море: Георги Китанов, Стефан Станчев, Мирослав Енчев, Илиас Хасани, Кононго, Атанас Зехиров (93-Пламен Димов), Васил Панайотов (90-Емил Янчев), Георги Илиев, Мехди Фенуш, Жоржиньо (65-Мартин Минчев), Георги Божилов.

Арда: 1. Иван Караджов, 20. Деян Лозев 71. Пламен Крумов, 3. Румен Сандев, 13. Архан Исуф, 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Красимир Илиев (Митко Плахов), 15. Лукас Мартинс, 9. Веселин Марчев (Димитър Законов), 91. Венцислав Христов, 16. Димитър Макриев (Джихат Кямил);

Илиан Илиев: Най-важното е, че не получихме гол от Пирин