Летящ старт за Черноморец в А група

Христо Николов завърши с 26 точки, 6 борби и 4 асистенции

Черноморец започна силно сезона в източния регион на мъжката А група по боскетбол. Бургаският тим спечели с 81:60 гостуването си на Чавдар.

Черноморец започна мача с отлична серия от 11:2 и съвсем скоро направи двуцифрена разлика, за да стигне до 10:22 след една четвърт игра. Тимът продължи да контролира случващото се на терена и до почивката увеличи аванса си на 20 точки - 25:45.

Домакините изиграха добра трета част и успяха да стопят почти половината от дефицита си. Така след 30 минути игра резултатът беше 44:56. В последната четвърт Черноморец отново натрупа аванс и спокойно доигра срещата.

Христо Николов завърши с 26 точки, 6 борби и 4 асистенции. 15 плюс 11 борби добави Робърт Георгиев, а с 11 точки и 6 борби се отчете Георги Кендеров.

За Чавдар Ивайло Вучков регистрира 14 точки, Тодор Колев вкара 11, а Леонид Бажанов - 10.