Кошмарно начало за Марица в Шампионската лига

Пловдивчанки бяха пометени от френския Безие

Марица претърпя тежка загуба в първия си мач от груповата фаза на волейболната Шампионска лига. Пловдивчанки отстъпиха с 0:3 (-17, -12, -20) при гостуването си на френския Безие, в двубой от група А на надпреварата, изигран в Агд.

Домакините започнаха ударно, след което волейболистките на Иван Петков успяха да намалят изоставането си. Последва нова серия на френския тим, който натрупа 8 точки преднина. Разликата се запази до края.  Във втората част доминацията на домакините беше тотална и те затвориха гейм на 12. Марица стартира силно в третата част, но постепенно Безие отново взе превес. В крайна сметка волейболистките на Фабиен Симонде спечелиха с 25:20 и 3:0.

Най-резултатна от българския тим беше Таня Петкова със скромните 6 точки (2 аса), по 5 добавиха Дженифър Крос (1 ас, 1 блокада) и Александра Холстън.

За Безие Джениса Джонсън завърши с 14 точки (1 ас, 1 блокада). С 13 се отчете Малина Терел (3 аса, 1 блокада).

Следващият двубой за Марица е на 20 декември (четвъртък) - срещу световния и европейския клубен шампион Вакъфбанк (Истанбул).