Берое приключи със загуба участието си в "Еврокъп"

Момичетата на Таня Гатева отстъпиха като гост на Боташ (Турция)

Берое Стара Загора приключи със загуба участието си в група "Е" на европейския клубен турнир по баскетбол "Еврокъп". Момичетата на Таня Гатева отстъпиха като гост на Боташ (Турция) със 79:90 точки и завършват на трето място в класирането.

Само първите два отбора продължават напред в турнира. Това са Чукурова (Турция) и Боташ.

Българският тим игра равностойно с домакините до почивката, когато отстъпваше с 41:44. Домакините натрупаха преднина в третата част, която спечелиха с 27:19 и до края нямаха проблеми.

За Берое се отличи Ана Почек с 21 точки. Саня Чонг добави 20, Снежана Алексич вкара 14, а Теодора Динева и Бриана Люис - по 11 точки.

За Боташ Джуъл Лойд реализира 20 точки.

В другия мач от групата Чукурова (Турция) постигна шести пореден успех, след като разгроми гостуващия Умео (Швеция) с 84:58.