ОБЗОР: Байерн продължава да набира скорост след четворка над Хановер (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати от кръга в Бундеслигата

Германският шампион Байерн (Мюнхен) победи с категоричното 4:0 Хановер при гостуването си то 15-ия кръг на Бундеслигата. Баварците вкараха по два гола в двете полувремена в мач, в който доминираха през всички 90 минути.

Срещата в Хановер се игра почти на една врата, а за това допринесе ранният първи гол за Байерн, паднал още във втората минута, дело на Джошуа Кимих, който прати неспасяемо топката във вратата на домакините с изстрел от дъгата.

След канонада срещу Михаел Есер Давид Алаба отбеляза втория гол в срещата в 29-та минута с брутален шут извън наказателното поле след изчистена топка от корнер.

След почивката Серж Гнабри оформи класическата преднина за Байерн  в 53-та минута, а само девет по-късно Левандовски отбеляза десетия си гол за сезона за крайното 4:0.

Така Байерн събра 30 точки в класирането и записа третата си поредна победа в шампионата. Успехът изкачи момчетата на Нико Ковач на третото място - на шест зад лидера Борусия Дортмунд, който ще изиграе своята среща от кръга по-късно днес.

По същото време Щутгарт ситгна до важна победа срещу Херта и успя да изплува над зоната на изпадащите.

Херта очаквано поведе в 38-та минута чрез Максимилиан Мителщад, но домакините се върнаха в срещата малко след час игра чрез Марио Гомес. Отново той донесе и победата на "мерцедесите" в 76-та минута с втория си гол в мача.

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)