Академик Бултекс вкара 109 на косовари

Пловдивчани записаха шести успех в Балканската лига

Академик Бултекс 99 взе шестата си победа в в Балканската лига, след като за трети път през сезона вкара над 100 точки в турнира. Успехът над Башкими със 109:59 бе и най-резултатният мач за пловдивчани през годината.

Академик започна по-добре двубоя и изглеждаше сякаш контролира нещата, но след няколко минути в зала "Колодрума" Башкими се окопити и настигна съперника. В началото на втория период домакините пак дръпнаха леко, със силни изяви на Дейшон Найт, но и американските състезатели на Башкими се справяха добре. Все пак печелившото трио на Академик - Найт, Олисемека, Бачев натисна в края на полувремето и той дойде при 42:35.

След подновяването на играта Академик вече даде сериозна заявка за успеха, като се откъсна с 14 напред още в първите минути от второто полувреме. В края на третата част разликата подгони и 20 точки, след като само в нея пловдивчани отбелязаха 30 в коша на съперника.

17-0 за старт на финалната четвърт накараха Башкими да вдигне бялото знаме и довършиха интригата в мача.

Финалните две точки бяха дело на 14-годишния Симеон Димитров, който игра последните пет минути.

Седем играчи на Академик приключиха с двуцифрен точков актив, като Найт отбеляза 19, Адриан Секулов - 15, по 13 - Васил Бачев и Венелин Христов, а 12 точки и още толкова борби отчете Питър Олисемека.