Втородивизионни отбори изхвърлиха Байер и Нюрнберг от Купата (РЕПОРТАЖИ)

Лидерът в Бундеслигата отпадна след драма с шест гола

Състезаващият се във Втора Бундеслига отбор на Хайденхайм 1846 победи изненадващо с 2:1 като домакин Байер (Леверкузен) в 1/8-финал за Купата на Германия.

"Аспирините" изиграха по-силно първо полувреме и след като Леон Бейли и Паулиньо застрашиха в началото вратата на Мюлер, гостите поведоха в 44-та минута след гол на Джулиан Бранд.

Домакините обаче отговориха веднага след почивката и в 47-та Никола Доведан изравни резултата. Хайденхайм продължи със смелата си игра, на която Байер трудно намираше отговор и в 72-та минута Морис Мултхаул взриви трибуните на "Войт Арена" за крайното 2:1 и класирането на отбора за 1/4-финалите.

В другия мач по същото време втори отбор от втория ешелон на германския футбол Хамбургер победи с минималното 1:0 Нюрнберг.

Единственото попадение за домакините отбеляза Беркай Озкан в 54-та минута.

Хамбургер доминира през цялата среща, като не позволи на изпадащия Нюрнберг да застраши нито един път вратата им и минималната загуба за червените бе най-малкото, с което те можеха да се разминат.

РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ ВИЖТЕ ТУК

Всички резултати от днешните срещи за Купата на Германия:

Хамбургер - Нюрнберг 1:0

Хайденхайм - Байер (Леверкузен) 2:1

Дуисбург - Падеборн 1:3

Борусия (Дортмунд) - Вердер (Бремен) 5:7 (след дузпи)

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)