Воложанина стана пета в многобоя за купа "Алина Кабаева"

Българката изпусна медал заради грешки в съчетанието с бухалки

Българката Татяна Воложанина се класира на пето място в многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика за купа "Алина Кабаева", съпътстващ надпреварата за Гран при в руската столица Москва.

Воложанина дебютира на такъв голям форум в категория жени. Тя изигра много силен обръч и получи оценка от 18.600 точки.

На топка е със 17.500, на лента 16.000 и с 14.000 точки за трудното си съчетание на бухалки, където допусна груби грешки. Така със сбор от 66.100 точки Воложанина се нареди на пета позиция в официалното класиране, където място намериха по една гимнастичка от държава.

Българската гимнастички допусна грешки и неточности, което е нормално, предвид това, че тя за първи път играе при жените и изпитваше притеснение. Шампионка в многобоя стана рускинята Марина Лобанова със сбор от 74.400 точки, а втора и трета са съответно японката Чизаки Аива с 69.900 и Юлия Евчик от Беларус с 66.450 точки.

В международния турнир за купа "Алина Кабаева" има само многобой. Български съдия в Москва е Филипа Филипова. По-късно днес са първите два финала за Гран При при жените (обръч и топка), където ще участва Невяна Владинова. Тя ще играе на всичките четири финала.

Министър Глушков присъства на част от финалите на ученическите игри

Впечатленията ми от организацията са много положителни

Тежък удар! България може да остане без най-сигурния си олимпийски медал

Вижте защо

Пловдив получи знамето на Европейското първенство по гребане`2025

В състезанието ще участват и гребци със специални потребности

Лицензираните компании предупредиха за неконтролируем ръст в нелегалния хазарт заради промените в Закона за хазарта

Лицензираните оператори направиха конкретни предложения за подобряване на законопроекта

БРАВО! Йоана Илиева завоюва квота за Париж 2024 (ВИДЕО)

Тя взе първо място на европейската олимпийска квалификация на сабя в Диферданж (Люксембург)