ОБЗОР: Шампионът с тежка загуба у дома в НБА (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класиране след последните мачове

Шампионът Голдън Стейт претърпя тежка загуба у дома от Бостън с 95:128 в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Бостън влезе в мача след пет загуби в последните си шест мача, но изигра много силни първи две части, в които поведе убедително и до края затвори мача с 33 точки разлика. Гордън Хейуорд наниза 30 точки, а Кайри Ървинг добави 19 точки и 11 асистенции за успеха на Селтикс. Стеф Къри се отличи с 23 точки за Голдън Стейт, а Кевин Дюрант добави 18 точки за домакините.

Лидерът в Югозападната дивизия Хюстън победи Торонто като гост със 107:95. Джеймс Хардън бе над всички с 35 точки, а Джералд Грийн добави 18, от които 11 в последната четвърт. Хардън, който е водещ реализатор в асоциацията, вкарва минимум 28 точки в 39-и пореден мач, което е втората най-дълга серия в НБА след Уилт Чембърлейн (71 мача). За Торонто се отличи Коуи Леонард с 26 точки.

Мемфис победи Портланд със 120:111 в друга среща от тази нощ. Майк Конли вкара рекордните в кариерата си 40 точки, от които 19 в последната четвърт за успеха на Гризлис. Делон Райт изравни личния си рекорд с 25 точки за победата. Си Джей Маккълъм бе най-резултатен за Портланд с 27 точки.

Карл Антъни Таунс записа дабъл-дабъл с 41 точки и 14 борби за победата на Минесота над Оклахома Сити със 131:120. Таунс е вкарал 182 точки в последните си пет мача за тима. Дерик Роуз добави 19 точки, а Андрю Уигинс 18 за Минесота. За Оклахома най-резултатен бе Ръсел Уестбрук с 38 точки.

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 46 победи/19 загуби, Филаделфия 41/23, Бостън 39/26
Централна дивизия: Милуоки 48/16, Индиана 42/23, Детройт 31/31
Югоизточна дивизия: Шарлът 29/34, Маями 29/34, Орландо 30/36