Бордо нанесе първо поражение на Лион през сезона

„Жирондинците” надвиха „хлапетата” с 2:0 на „Жерлан”, Лион с куп пропуски

Лион допусна първа загуба за сезона след 0:2 у дома от Бордо в последна среща от 7-ия кръг на Лига 1. Гостите вкараха два гола през втората част и се доближиха само на точка зад съперника в челото на таблицата.

През първата част играта бе динамична, но головите ситуации бяха малко.

Двата тима правеха много грешки в средата на терена, а Лисандро Лопес първи сякаш влезе в ритъм и с два удара бе близо до целта, но не успя да прати точен удар.

В 29-ата минута дойде и най-добрата възможност за първата част. Лаказет финтира Планус, подаде на Грение, но неговият удар бе отразен с вещина от вратаря на Бордо Седрик Карасо.

Въпреки надмощието на Лион нови два удара на Лопес минаха този път над вратата и голове до почивката не паднаха.

След паузата Бордо започна да пресира домакините по-далеч от своята врата и това даде положителен ефект за гостите.

В 62-ата минута отлично двойно подаване между Тремолинас и Обраняк позволи на първия да стреля, топката срещна гредата, но се отби в крака на стража Реми Веркутър и влезе в мрежата – 0:1.

В 67-ата минута Лаказет изравни, но съдията прецени, че при центрирането от корнер на Грение топката е напуснала очертанията на терена и отмени попадението.

После Гомис получи от няколко метра, но с глава не можа да изравни. Лисандро Лопес изведе младия Ясин Безия, който се появи като резерва, сам срещу Карасо, но той стреля в аут.

Изглеждаше, че голът във вратата на Бордо е въпрос на време, ала „хлапетата” бяха наказани за аристократичните си пропуски.

Нова добра комбинация между Тремулинас и Обраняк доведе до гол с глава на Шейк Диабате, който покачи на 2:0 за Бордо на „Стад Жерлан”.

И с 4 минути продължение Лион не намери сили дори за почетен гол и регистрира първа загуба този сезон.

Лион е трети с 14 точки, Бордо е пети с 13. Лидер е Марсилия с 18, но днес марсилци бяха разбити с 1:4 от Валансиен като гост.