ОБЗОР: Рилски спортист изненада Академик Бултекс 99 на старта на плейофите

Берое с труден успех срещу Спартак Плевен, вижте всички резултати

Рилски спортист постигна много важна победа при гостуването си на Академик Бултекс 99 със 79:60 в първи мач от четвъртфиналните плейофи на НБЛ. Така воденият от Людмил Хаджисотиров тим може да затвори серията още в предстоящия си домакински мач, който е на 29 април в „Арена Самоков”. Ако се стигне до трети двубой, то той ще се играе на 2-и май в Пловдив.

Академик направи чудесна първа част, но до края по-хаотичните действия на пловдивчани не им позволиха да запишат домакински успех. Стрелбата им изневери (34%-49%), а Рилски спортист надделя категорично в борбата под коша (49-28). Пловдивчани вкараха едва 8 от 32 опита от дистанция. Гостите играха добре в защита и доминираха до края, а в игра за тях се завърна Джейлън Дженкинс.

Златин Георгиев бе най-резултатен за успеха с 14 точки, 3 борби и 7 асистенции, а по 13 точки добавиха Тони Гуджино и Мартин Маринов. Гуджино оформи дабъл-дабъл, добавяйки 10 борби.

За Академик Младен Виткович завърши с 16 точки, а Трой Франклин с 15 точки и 4 асистенции.

Берое победи Ямбол с 98:81. Фаворитът в серията, който завърши на второ място в редовния сезон, трябваше да се потруди за успеха, като на моменти ямболии водеха в резултата и мачът беше равностоен. Резултатът в серията вече е 1-0 победи, а втората среща е в понеделник в Ямбол.

Тримата американски гардове на Берое вкараха общо 54 точки за победата на отбора си – Тре Когинс завърши с 22, Конър Франкамп добави 19 точки, а с 13, колкото записа и Александър Янев, е Пол Милър.

За Ямбол Айзея Уилямс записа 22 точки, а с по 14 точки се включиха Евгени Иванов (6 борби) и ЛаРон Смит (9 борби).