Манчестър Сити приключи подготовката в Азия с победа

"Гражданите" спечелиха с 3:1 гостуването на Йокохама Маринос

Шампионът на Англия Манчестър Сити записа нова очаквана победа в последната си лятна проверка. Тимът на Хосеп Гуардиола надви най-успешния клуб от японската Джей лига Йокохама Маринос с 3:1 като гост. С тази среща “гражданите” слагат край на турнето си в Азия и се прибират към Европа. След седмица - на 4 август, Сити излиза срещу Ливърпул в мача за “Къмюнити Шийлд”, а след това стартира и защитата на титлата си в първенството.

И днес много силно се представиха Кевин Де Бройне и Рахийм Стърлинг, които вкараха първите два гола. Юношата Лукас Нмеча заби третия секунди преди края, а съперникът беше изравнил за 1:1 в средата на първата част.

През миналата седмица “гражданите” надвиха Уест Хем с 4:1 и загубиха от Уулвърхемптън след дузпи в първите си две проверки, а в четвъртък разгромиха Китчии от Хонконг с 6:1.

Гуардиола заложи в атака на Стърлинг, Льорой Сане и Бернардо Силва. В 18-ата минута Де Бройне вкара за 1:0 с мощен удар с левия крак. Кейта Ендо изравни за Йокохама само пет минути след това. В 40-ата Де Бройне пак се отличи с извеждащ пас към Стърлинг, който направи 2:1. В добавеното време резервата Нмеча оформи крайното 3:1.

ТОВА БОЛИ! Евертън спря Ливърпул за титлата (ВИДЕО)

"Гудисън" видя отново триумф над червените след 14 г.