Какво очаквате от мача Локо Пд – Левски?

27 август 2019 22:42 Николай Георгиев

Монпелие нанесе първа загуба на Лион

В мач от третия кръг на Лига 1 Монпелие се наложи с 1:0 над Лион. Това беше първа победа за отбора на Мишел дер Закариан и първа загуба за Лион. Единственото попадение вкара Арно Суке с бомбен шут в 42-ата минута. Малко преди това Анри Делор пропусна дузпа.

"Хлапетата" вкараха 9 безответни гола на Монако и Анже в първите два кръга, но този път нещата не се развиха по вкуса на отбора, воден от Силвиньо. Лион стартира със самочувствие и на няколко пъти застраши вратата на Херонимо Руи. В 36-ата минута обаче Йоахим Андерсен задържа в наказателното поле Гаетан Лаборд и реферът Микаел Лесаж посочи бялата точка. Анди Делор стреля силно, но уцели гредата.

Пропуснатата дузпа не се отрази негативно на домакините, които поведоха още преди почивката. Точен беше Арно Суке. Привлеченият от Гент халф посрещна от въздуха една отбита топка и я заби във вратата. Антони Лопеш нямаше как да реагира.

В началото на втората част отново Лион взе инициативата. Усем Ауар, Мемфис Депай и Муса Дембеле започнаха да надиграват бранителите на Монпелие и изглеждаше сякаш изравняването е въпрос на време, но необмислена постъпка на Юсуф Коне обърка всичко. Защитникът на гостите удари без топка Делор и получи директен червен картон в 52-ата минута.