Литва помете Канада и се класира за Топ 16

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив

Литва записа втора категорична победа на световното първенство в Китай и с това си осигури участие в топ 16 на шампионата. Във втория кръг от първата групова фаза литовците за наложиха над Канада с 92:69. Така те и Австралия са с по две победи и без загуба в групата до момента, а в последния мач от тази фаза ще се срещнат в директен сблъсък за първото място в група H. Канада и Сенегал пък са с по 0-2 и ще останат между 17-о и 32 място.

Литовците се откъснаха напред още през първата част, в която натрупаха двуцифрена преднина за 24:14 и успяха да я запазят до почивката. След като спечели без проблеми и следващите две части, тимът увеличи преднината си, за да стигне до категоричния резултат.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като по 13 точки отбелязаха Йонас Валанчунас (8 борби) и Едгарас Улановас (5 борби), а по 11 вкараха Мантас Калниетис и Миндаугас Кузминскас.

За Канада Кайл Уилчър се отчете с 24 точки, а Кори Джоузеф – с 15.