Одобрявате ли оставката на Борислав Михайлов?

22 септември 2019 17:50 Пламен Димитров

Реал Сосиедад набира скорост, вкара три на Еспаньол (ВИДЕО)

Реал Сосиедад спечели с 3:1 гостуването си на Еспаньол от петия кръг на Ла Лига. На два пъти точен за баските беше Вилиам Жозе, едно попадение добави и Александър Исак. Хосеба Залдуа пък си вкара автогол.

Гостите напълно контролираха събитията през първата част. Те поведоха в резултата още в 18-та минута. След бърза контраатака Микел Оярзабал изведе Жозе на перфектна  позиция и нападателят не сбърка сам срещу вратаря на Еспаньол Диего Лопес.

Скоро след това падна и второто попадение. В 34-та минута, след нова светкавична контраатака на баските, Порту преодоля стража Лопес и подаде за Жозе, който на празна врата направи резултатата 2:0 за Реал Сосиедад.

През втората част домакините поизравниха играта и  стигнаха до намаляване на изоставането си. След хубав пробив отдясно топката беше пратена успоредно на голлинията на гостите, където бранителят Залдуа си вкара автогол.

Само 4 минути по-късно обаче интригата беше окончателно убита. Александър Исак беше изведен сам срещу Диего Лопес и таранът не сбърка.

По този начин Реал Сосиедад записа трета победа от първите 5 мача през настоящия сезон. Еспаньол, който е в една група с Лудогорец за Лига Европа, пък продължава да затъва. Тимът е на 18-то място с едва 1 победа през сезона и само 4 т.