Алавес надви Селта и се отдалечи от опасната зона (ВИДЕО)

Лукас Перес герой за домакините с гол и асистенция

Отборът на Алавес успя да постигне домакинска победа с 2:0 над Селта Виго в мач от 9-ия кръг на испанското първенство. Головете за успеха паднаха след почивката.

В герой за тима се превърна Лукас Перес. 31-годишният нападател се разписа веднъж и асистира от корнер за другото попадение на „Естадио Мендисороса”.

Още в началото на мача топката попадна в мрежата на Алавес, но главният съдия Йосе Луис Гонсалес използва ВАР, за да види ситуацията заради съмнения за засада. Попадението за Селта Виго не беше зачетено.

В 34-ата минута дойде и най-спорното положение в срещата, в което играч на Селта Виго сякаш игра с ръка в наказателното поле. Реферът отново се възползва от системата ВАР в своя помощ, а след нея стана ясно, че няма да назначи дузпа, въпреки протестите на футболистите на Алавес.

В 50-ата минута след чудесно центриране от ъглов удар на Перес, Лисандро Магалан засече с глава за 1:0. Второто попадение за домакините падна в 82-ата минута. Лукас Перес реализира отблизо след точно подаване отляво на Алеикс Видал, за да може нападателят да удвои преднината на своя тим за 2:0.

След успеха Алавес се изкачи до 13-ото място с 11 точки, докато Селта Виго е на 18-о с 9.

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)