Драма в Правец и нова победа за Академик София

Александър Милов поведе своите и завърши с 22 точки

На голяма драма станаха свидетели феновете на баскетбола в Спортен комплекс Правец. Два пропуска от линията за наказателен удар на Димитър Маринчешки в последните две секунди попречиха на гостуващия Спартак Плевен да си тръгне с победата, въпреки че изоставаше през цялото време на мача.

„Студентите“ записаха четвърта победа за сезона след 77:76. Домакините поведоха с 8:0 в първите минути на мача и до края на двубоя бяха напред в резултата, въпреки инфарктния завършек на срещата. Плевенчани започнаха своя щурм за обрат чак в последната част, която спечелиха с 21:11.

Александър Милов се прояви като лидер на младия тим на Академик. Той поведе своите и завърши с 22 точки. Лъчезар Димитров изигра силен мач с 12 точки и 10 асистенции. С 11 точки се включи Цветомир Чернокожев, а 10 вкара Николай Николов.

За плевенчани Маринчешки завърши със 17 точки и 12 борби, 15 добави Николай Маринов, с колкото завърши и Николай Титков.

В следващия си мач Академик гостува в Бургас на Черноморец, а Спартак посреща шампиона Балкан.